Kusursuz görünmek kadınların vazgeçemedikleri özellikleri arasındadır. Makyaj yaparken doğru malzemelerin kullanılması kadar, doğru ürünlerin yeteri kadar kullanılması da önemli bir unsurdur. Allık kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bir makyajın en göz alıcı kısmı olan allıklar doğru kullanıldıkları sürece renkli bir güzelliğe sahip olunmasını sağlar.

Küçük Makyaj Tüyoları

Küçük makyaj tüyoları ve hileleri ile herkes güzel olabilir. Allık kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı gereksiz ve yoğun kullanımlardan kaçınmak olmalıdır.

· Yüze hafif bir renk katmak için kullanılan allık, doğal durmalıdır.

· Bu yüzden abartıya kaçan kullanımlardan mutlak suretle kaçınılmalıdır.

Moda olan renklerin kullanımı yerine teniniz için uygun olan ve yüzünüze doğal canlılık katacak renkler tercih edilmelidir. Açık tenliler mavi ve pembe tonları tercih ederken, buğday tenliler altın ve şeftali renkleri tercih etmelidir. Esmerler için ise şarap tonları güzel bir görünüm sağlar.

Allık Fırçası Seçerken

Allık kullanımının doğru ve güzel bir şekilde uygulanabilmesi için doğru büyüklükte allık fırçası tercih etmelisiniz. Doğru allık kullanımının yeri tam olarak elmacık kemiklerinin altıdır. Allık kullanırken elmacık kemikler üzerinden şakaklara uzanan bir renk daha genç ve güzel görünmenize yardımcı olur.

Bu uygulama ile elmacık kemikleriniz belirginleşecek ve gülümsemeniz daha farklı görünecektir. Elmacık kemikleri fazla belli olmayanlarda allık kullanım alanını biraz genişleterek aynı etkiyi yakalayabilirler.