Botoks yaklaşık olarak 20 yıldır dünyanın hemen her yerinde yaygın olarak kullanılan bir sağlık uygulamasıdır. Botoks nasıl bulundu diye merak ediyorsanız bu destek tedavinin ilk olarak göz tembelliği ve şaşılığın ameliyatsız çözümü sürecinde kullanıldığını da bilmelisiniz.

Botoksun yüz kırışıklıkların giderilmesinde kullanılması ise son 10 yılın tercihi olarak dikkat çekmektedir. Yaşlanma ve stresinin başını çektiği pek çok farklı sebep yaşlanma etkilerinin artmasını ve belirgin hale gelmesini sağlamaktadır.

Kas Problemleri Nasıl Giderilir?

Yaşlılığın kaçınılmaz bir durum olduğu herkesin bildiği bir gerçektir. Ancak yaşlılığın etkilerinin hangi düzeyde görüleceğine kişi kendisi karar verebilir. Bir bakteriden elde edilen botoks, tıbbi bir protein olarak karşımıza çıkmaktadır.

· Kas problemlerinin giderilmesinde kullanılan botoks,

· Aşırı terlemenin giderilmesinde de uygulanabilmektedir.

18 ile 65 yaş aralığında olan kişilere rızaları karşılığında uygulama yapılabilir. Özellikle yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde etkili sonuçlar alınması mümkündür.

Botoks Hangi Durumlar İçin Uygundur

İlacı sadece müdahale edilen bölge ile sınırlı kalması ve dolaşıma katılmaması uygulamanın en önemli özelliklerinden birisidir. Özellikle orta ve derin olmayan kırışıklıkların cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kozmetik bir işlem olarak uygulanması adıyla bilinen botoks nasıl bulundu sorusu herkes tarafından merak edilmektedir.

Özellikle uygulamanın güvenliği konusunda araştırma yapmak isteyenlerin en çok merak ettikleri soru budur. İşlem uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi etkisi yapacak olan bir krem eşliğinde başlamaktadır. Tedavi sadece 10-15 dakika sürerken kişilerin herhangi bir rahatsızlık duymadıkları da bilinmektedir.