Kategoriler
Bakım Kremler

Dr. C. Tuna At Kestanesi Masaj Jeli Yorumlarım

At Kestaneside mucizevi bitlerden biridir. Kanser dahil bir çok hastalığın şifası bitkiler, tıbbi ilaçların yanında destekleyici tedavi görevini üstlenirler.Tıbbi ilaçların kökeni de bitkilerden gelmektedir.

Dr. C. Tuna At Kestanesi Masaj Jeli’ nin damar büzücü etkisi vardır ve oluşan gözeneklerikapatır. Kanamaları durdurur. Bu tarz durumlarda doktora gitmeyi ihmaletmeyiniz.

Dr. C Tuna At Kestanesi Masaj Jeli; sırt, kol, boyun ve bacaklara masaj yaparak uygulandığında vücudu rahatlatır. Ağrılı  bölgelerde düzenli kullanıldığında, vücudu rahatlatır ve ağrıları yok eder. Baş, bel, boyun, diz, sırt, eklem, migren, fıtık ağrarına iyi gelir. Ayrıca şişkinlik ve yorgunluğu giderir. Bronşit, Zatürre, soğuk algınlığı ve boğaz ağrılarında dışarıdan boğaza sürüldüğünde rahatlatır. Sinüzite de faydalıdır. Regl ağrısında karın bölgesine masaj yapıldığında ağrıları hafifletir.

Dr. C. Tuna At Kestanesi Masaj Jeli, ilaç değildir ve hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılamaz. Hamile ve emziren kadınlar kullanmamalıdır.

Dr. C. Tuna At Kestanesi Masaj Jeli, varislere iyi gelir. Kan dolaşımını düzenler. Doğalbir ağrı kesicidir ve ağrıları azaltır. Kesin tedavi için doktora gitmeyi ihmaletmeyiniz.

Varis, toplardamarın genişleme sorununa bağlı bir hastalıktır. Farklı sebeplerle oluşan varisler, damarların gözle görülür belirgin olmasına sebep olur. Varisler; uzun süre ayakta kalma, şişmanlık, bazı meslekler, doğum kontrol hapları, hormon tedavileri, kabızlık, dar giyisiler giymek, yaşlılık, hamlelik ve genetik faktörlerden oluşabilir.

Varis, toplardamarların üzerinde oluşan deformasyona sebep olur. Bu durum estetikaçıdan rahatsız edici olabilir ve hayat kalitesini düşüren ağrılı bir durumdur.

At Kestanesi özünde bulunan Aescin ve Flavonoid, uzun yürüyüşler ve ayakta kalma sonucu oluşan yorğunluğu giderir. Yumuşama ve rahatlama hissi verir.

Aescin, kollajen dokusunu bozan, sıvıyı dışarıya sızdıran enzimleri durdurur.Damarların elastikiyetini arttırır. İltihabı ve ağrıyı azaltır.

Flavonoid; sitrin, bioflavonoid ve P vitamini olarak adlandırılan ve bitkilere sarı,kırmızı runcu, gibi renkleri veren, ayrıca insanvücudunda antioksidan görevini gören bitkisel besin maddesi grubunun geneladıdır.

Flavonoid, bitkilerin tüm organlarında bulunur. En çok da çiçek, yaprak ve tomurcuktabulunur.

Meyve ve sebze ne kadar renkliyse flavonoid oranı o kadar yüksektir. Flavonoidler 6000’den fazla besin maddesi içerir. En belirgin özellikleri antioksidan olması ve iltihap karşıtı etkisi olmasıdır. 

Dr. C. Tuna At Kestanesi Masaj Jeli; sarı kantaron yağı, nane yağı, mentol, biberiye yağı, jajoba yağı ve altın çiçek bitkisi içerir.

Sarı kantaron yağı, romatizmal rahatsızlıklar, adele, sırt, bel ve kemik ağrılarna iyi gelir.

Sarı kantaron yağı, yaraların ve yanıkların tedavisinde de alternatif olarak kullanılır. Kan dolaşımını artırır. Vücuttaki morarmalar için faydalıdır. Burkulmalara iyi gelir. Çıbanların kolay geçmesine yardım eder.

Sarı kantaron yağı, yaralarda iltihap ve mikrop oluşmasını engeller. Yaralardaki ağrıyı da geçirir.

Dr. C. Tuna At Kestanesi Masaj Jeli

Sarı kantaron yağı; yara, çizik gibi vücutta oluşan istenmeyen izlerin geçmesine yardım eder. Vücuttaki hücreleri yeniler ve hücre oluşumunu destekler.

Sarı kantaron yağı; güneş yanığı ve cilt lekelerinde etkilidir. Cildin güzelleştirir ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca kan şekerini düşürür, hemoroide iyi gelir. Depresyon, kaygı, ve umutsuzluk gibi ruh hallerine iyi gelir. Oluşan kanamaların kısa sürede dinmesini sağlar. Varisleri yok eder.

Nane yağı; kas, eklem ve baş ağrılarını azaltır. Sinüsleri rahatlatır. Güneş yanıklarına karşı rahatlama sağlar. Alerjik reaksiyonlara karşı koruma sağlar. Doğal bir haşere kovucudur. Enerji verir. Iyi bir ateş düşürücüdür. Mide bulantısını yok eder. Ağız kokusunu giderir ve hazımsızlığa iyi gelir. 

Mentol, ağız, gırtlak ve hafif boğaz ağrılarında ve soğuk algınlığında kısmen tedavi edici özelliği vardır. Kas ağrısı, eklem burkulması gibi durumlara mentollü kremler iyi gelir. Bunun yanında yüksek ateş, güneş yanığı, bulantı, ishal, hazımsızlık, ve baş ağrısı için faydalıdır. Ağız temizliği ürünlerinin içerisinde de mentol kullanılır.

Biberiye yağı; akneleri giderir, cilt sıkılaştırıcı etkisi vardır, ciltteki fazla yağı alır, egzamaya bağlı kuruluğu giderir, morlukları geçirir, baş ağrısına iyi gelir, selülit giderici etkisi vardır, baygınlık geçiren kişilere iyi gelir, sigara isteğini azaltıcı etki sağlar, kabızlığı giderir, saç dökülmelerine iyi gelir, kepek giderici etkisi vardır.  

Jajoba yağı; cildi temizler, nemlendirir ve besler. Ciltteki sivilceleri giderir. Kırışıklıkları giderir ve yenilerinin oluşmasını önler. Cildin yağ dengesini korur. Cildin esnekliğini korur. Ciltteki kuruma, dökülme ve yanmayı önler. Hamilelik ve kilo alıp vermede oluşan çatlaklarını önler. Selüliti engeller. Ayak kokusunu ve terlemesini önler. Saç derisini besler ve  nemlendirir. Kepek oluşumu engellenir. Saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Saçların kırılmasını engeller. Saça, yumuşak ve canlı bir görünüm kazandırır. Yeni saç oluşumuna destek olur.

Altın çiçek, varisi iyileştirir ve yenisinin oluşmasını engeller. Romatizma ve kireçlemeye iyi gelir. Cildi nemlendirir. Egzama ve siğil gibi vücut yaralarına iyi gelir. Cilt gözeneklerini açar ve cildi derinlemesine temizler. Cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Mide problemleri üzerinde olumlu etki gösterir. Basur tedavisinde şişlikleri dindirici özelliği vardır. İdrar kanallarını temizler ve idrar söktürür. Safra kesesinin ve pankreas salgılarını arttırır. Safrada meydana gelen taşları atar. Tokluk hissi sağlayarak kilo verilmesini sağlar. Mide yanması problemlerine iyi gelir. Sindirime iyi gelir. Yemeklerden sonra tüketildiğinde hazmı kolaylaştırır.

Dr. C. Tuna At Kestanesi Masaj Jeli, ıhtiyaç duyulan bölgelere az miktar sürülür ve nazikçe masaj yapılır. Hızlı bir şekilde emilir. Yağlı his bırakmaz ve uzun süre ferahlık hissi verir. Gün içerisinde sabah ve akşam uygulanabilir. Uygulandığında anda sakinleştirir, rahatlatır ve ferahlatır. Açık yara, göz ve mukoza ile temas ettirilmemelidir. Uygulama sonrası eller yıkanmalıdır.

Yorum yapın