Kategoriler
Bakım

Eurofresh Advanced Care 7 Etkili Diş Macunu Kullanımı ve Öneriler

Eurofresh Advanced Care 7 Etkili Diş Macunu; içerisindeki Limon, Adaçayı ve Çay Ağacı Özleri ile dişleri parlatır ve nefesi tazeler.

Limon, Antibakteriyel özelliği sayesinde dişte oluşan bakterilerin giderilmesine yardımcı olarak diş çürümesine engel olur. Aynı zamanda diş plaklarını temizleyerek dişlerin parlak ve beyaz görünmesine yardımcı olur.

Limon; diş minesini güçlendirir, bakterileri öldürür ve ağız kokusunu giderir. Ayrıca limon diş ağrılarına ve iltihabına iyi gelir.

Adaçayı, diş eti çekilmeleri, diş eti iltehaplanmaları ve enfeksiyonlar, gibi çeşitli diş eti rahatsızlıklarının üstesinden gelir.

Çay Ağacı; diş eti rahatsızlıklarına iyi gelir ve dişleri beyazlatır.

Eurofresh Diş Macunu
Farmasi kadın bakım ürünleri, Farmasi Kozmetik

Eurofresh Advanced Care 7 Etkili Diş Macunu; dişleri temizlemeye, beyazlatmaya, diş hassasiyetini, bakteri plağını önlemeye nefesi tazelemeye, diş minesinin korunmasına, tartar oluşumunu yardımcı olur.

Eurofresh Advanced Care 7 Etkili Diş Macunu, içerisindeki kalsiyum karbonatla dişleri beyazlatmaya ve parlatmaya yardımcı olur.

Kalsiyum Karbonat, kireç taşı olarak bilinen kimyasal bir bileşiktir. Doğada en çok deniz kabuklarında ve kayaçlarda bulunur. İnsan vücudunda ise kemik ve dişlerde bulunur.

Farmasi Eurofresh Advanced Care 7 Etkili Diş Macunu’ nun içerisinde paraben, florür, triklosan ve gluten bulunmaz.

Paraben, insan vücuduna zararlı bir kimyasal maddedir. Bir çok kozmetik ürünü, çeşitli gıdalar ve sentetikte paraben bulunur.

Florür, nötr haldeki flor atomunun iyon haline geçtiğinde aldığı isimdir. Florür doğada yer almaz, bir çözeltide karşı iyonu ile yer alabilir.

Diş hekimi uzmanları, florür konusunda fikir ayrılığına düşmüştür. Büyük çoğunluğu diş çürümelerinin önlenmesinde olmazsa olmaz olduğunu belirtmiştir. Bazı hekimler ise florürün; üreme sistemine, biyobirikime, beyne, erken ergenğe ve zeka geriliğine neden olduğunu belirtiyor.

Triklosan, antibakteriyel bir maddedir. Kosmetik ürünleri, spor kıyafetleri gibi bir çok kullanda antimikrobiyal koruyucu olarak kullanılır.

Yapılan araştırmalara göre Triklosan, kalp kası fonksiyonlarını olumsuz etkilemektedir. Klorla birleştiğinde kanserojen maddelerin oluşmasına neden oluyor. Vücuttaki baterilerin antibiyotiklere karşı direnç kazanmasına sebep oluyor. Vücuttan atılmaları çok yavaş oluyor. Ayrıca doğada çok uzun süre kalıyorlar.

Gluten, undan nişasta alındıktan sonra kalan yapışkan maddedir. Gluten, katı cisimleri birbirine yapıştırmaya yarar.

Gluten’ nin içerisindeki proteinler bazı alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
Çölyak hastalarının glutene karşı ciddi hassasiyeti vardır.

Yorum yapın