Kategoriler
Kremler

Farmasi BB Krem Kullanımı, Faydaları Tecrübeler

BB Krem; Açıktan – Ortaya ve Ortadan – Koyuya olmak üzere, 2 ayrı renk seçeneği sunuyor. Hafif yapısı gözenekleri tıkamadan cildin nefes almasını sağlıyor. Cildin renk tonunu eşitleyip sivilce izi gibi kusurları kapatıyor. Doğal ve kusursuz bir görünüm sağlıyor. 7 etkili BB Krem,

•Macadamia yağı ile cildi nemlendiriyor.
Macadamia yağı, palmitoleic asit yani omega 7 içerir. Omega 7 cildin colajen üretimini arttırıp kırışmasını engeller.

•B3 vitamini yani Niasinamid ışıltılı bir parlaklık kazandırırken; sivilceleri giderir, iltihaplanmayı önler, iltihaplanma sırasında lekelenmeyi önler, cildin bariyer tabakasını güçlendirir, cildin aşırı yağlanmasını engeller ve cildin yenilenmesini sağlar.

•Yulaf özü ile cildi besliyor ve cildincildin onarılmasına yardımcı oluyor. Yulaf, vitamin ve mineral açısından zengindir. Yulaf içerisinde; bakır, çinko, selenyum, vitamin B1 ve B3 gibi vitamin ve mineraller içerir. Bakır cildin kolajen üretimi ve elastikiyetini arttırıp yaşlanmayı geciktiriyor. Aynı zamanda glikosominoglikanların yani nem tutucu moleküllerin üretimini arttırıyor. Çinko, hücreler için önemli bir mineraldir. Hücrelerin büyüme ve gelişimini sağlar. Çinkonun sivilce ve akneyi tedavi edici özelliği vardır. Ayrıca çinko, siyah noktaları azaltarak gözenekleri sıkılaştırmaktadır. Çinko; sebum yani yağ bezlerinin oluşturulduğu salgının oluşumunu da önlemeye yardımcıdır. Çinko elastiki lif rejenerasyon ile kırışıklıkların azaltmasına yardımcı olur. Elastik lifler uzayabilen liflerdir. Cilde esneklik kazandırırlar. Çinko güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar. Selenyum, hücrelerde tahribata yol açan serbest radikallerle savaşır. Selenyumun anti-aging özelliği vardır. Anti-aging kısaca cildin yenilenmesi ve gençleşmesidir. Selenyum, cildi güneşin zararlı ışınlarından korur. Vitamin B1 yani tiamin cilt sağlığını desteklemektedir. Vitamin B3 ten yukarıdaki açıklamamda bahsetmiştim.
Farmasi BB Krem Kullanımı, Faydaları Tecrübeler 1
•Argan yağı içerisindeki A ve E vitamini ile cilde çok faydalıdır. Vitamin E cildi besler. Siyah nokta sivilce gibi cilt sorunlarını engeller. Akneleri tedavi edici özelliği vardır. Ayrıca E vitamini cildi serbest radikallerle karşı korur. A vitamini; akneleri tedavi eder, güneş lekelerini giderir, cilt kanserini tedavi edici özelliği vardır, anti-aging özelliği ile kırışıklıkları giderir, antioksidan özelliği ile yaşlanmayı yavaşlatır, cildin pullanmasını engeller, cildin elastikiyetini arttırır, cildin kolajen üretimini arttırarak kırışıklıkları engeller, güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korur, cilt lekelerini azaltmaya yardımcı olur. Argan yağı doğal bir nemlendiricidir. Cildi yumuşatarak pürüzleri giderir ve kurumasını engeller. Antioksidan özelliği ile cildi temizler. Ciltteki tahrişleri engeller. Argan yağı, cildin yağ dengesini ayarlayıp aşırı yağlanmasını engeller.

• Ipek proteini, cildin nem seviyesini koruyarak cildin kurumasını engeller. Sağlıklı genç ve parlak bir görünüm verir. Güneşin zararlı ışınlarına ve çevresel faktörlere karşı koruma sağlar. Ipek proteini ciltteki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur.

• SPF 15; yani güneş koruma faktörü, güneşin zararlı etkilerine karşı orta derece bir koruma sağlamaktadır.

• Kolajen, lifli bir proteindir. Kırışıklıkları azaltarak yaşlanmayı geciktirir.
BB kremi kullanmadan önce temizlenmiş ve nemlendirici uygulanmış yüze dairesel hareketlerle uygulayın.

Yorum yapın