Kategoriler
Bakım

Farmasi Dudak Nemlendiricisi Kullandım, Nasıldı?

Farmasi Dudak Nemlendiricisi, dudakları nemlendirir, kadifemsi bir yumuşaklık verir. Şeffaf yapıdadır ve  günlük bakım için uygundur. Güçlü formülü sayesinde kuru dudak görünümünü gidermeye yardımcısı olur. Dudaklar daha bakımlı ve pürüzsüz görünüme kavuşur.

Ruj öncesi sürüldüğünde daha bakımlı dudak görünümü sağlar. Özellikle mat ruj sürümü öncesinde uygulandığında, dudakların kuru ve çizgi çizgi görünmesini engeller.

Güzel dudaklara sahip olmanın ilk adımı iyi bir nemlendirmeden geçer. Çatlak, kuru dudaklar estetik açıdan hoş görünmez. Ayrıca sağlık açısından da dudakların neme ihtiyacı vardır.

Dudaklar; konuşmak, yemek, öpüşmek ve mimiklerimizle duygularımızı ifade edebilmek için kullandığımız önemli organlarımızdan biridir.

Dudaklar, parmak uçlarından 100 kat fazla hassastır. Dudaklarda bir milyondan fazla sinir ucu bulunuyor. Bu sebeple çok hassastırlar ve dudakların savunmasını sağlayan, herhangi bir koruyucu zar yapısı yoktur.

Dudakların çabuk kurumasının sebebi ter bezlerinin olmamasıdır.Ter bezleri bulunduğu bölgeyi nemli kalır. Dudaklarda ter bezleri bulunmadığı için, sık sık nemlendirmek gerekir.

Dudak kanseri, erkeklerde kadınlara oranla çok daha yaygındır. Bunun nedeni kadınların dudaklarına bakım yapmasıdır. Erkeklerin ise dudak nemlendiricisi kullanımı çok azdır. Bu yüzden güneşin zararlı etkilerine karşı dudaklar korunmasız kalır.

Yorum yapın