Kategoriler
Bakım Temizlik

Farmasi Eurofresh Aloe Veralı Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu Kullanım ve Sonuçları

Farmasi Eurofresh Aloe Veralı Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu, içeriğindeki Aloe Vera ve misvak ile hassas bir bakım sağlar.

Farmasi Eurofresh Aloe Veralı Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu, çay ve kahve lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Doğal bir beyazlık ve parlaklık sağlar. Ferah bir nefes sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca plak ve tartarın önlenmesini sağlar.

Farmasi Aloe Veralı Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu; Florür, Gluten, Paraben, Triklosan, ve Aşındırıcı içermez.

Aloe Vera; tıbbi sarısabır olarakta bilinen, ana vatanı Afrika olan bir bitkidir. Yapraklarının içinde bulunan jelimsi yapı; aminoasit, mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir.

Aloe Vera içerinsinde; B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri olmak üzere 12 çeşit vitamin barındırır. İçerisinde; demir, kalsiyum, potasyum gibi 20 farklı mineral vardır. Ayrıca insan vücudu için faydalı 18 farklı aminoasit ihtiva eder.

Aloe Vera, cilt bakımından saçlara kadar bir çok almada fayda sağlar. Dişleri beyazlatmak içinde oldukça faydalı ve sağlıklıdır.

Misvak, iran, Hindistan, ve Kuzey Afrika’da yetişen küçük bir ağaç türüdür. Misvak ağacı, ucu dövülerek fırça durumuna getirilir. Diş temizlemekte kullanılan misvak Müslümanlıkta sünnet olarak kabul edilir.

Ağız ve diş sağlığına önem veren Peygamber Efendimiz; diş temizliğini, misvak kullanmak suretiyle yapılması hususunda, ısrarlı teşvik ve tavsiyelerde bulunmuştur.

Araştırmalara göre romatizmal hastalıkların % 90 nının, kalp ve mide hastalıklarının ağzımızla doğrudan ilgili olduğu çıkmıştır. Bu sebeple tedaviye ağız bakımından başlanması gerekmektedir.

Diş aralarındaki yemek kırıntıları; ağızda kokuşmaktadır. Mideye inen bu kokuşmuş salgı sağlığı ciddi boyutlarda tehdid etmektedir. Ayrıca bu yemek kırıntıları; diş minelerini delerek iltihaplanmalara, çürümelere, diş eti kanaması ve çekilmesine sebep olmaktadır.

Misvak kullanmak, ağzın sağlığının korunmasına ve sünnet olduğundan dolayı Rabbın râzı olmasına sebeptir.

Misvak; hastalıklara sebep olan bakterileri yok eder, diş taşı oluşumunu önler, çürüklere karşı korur, diş lekelerini temizler, ağızdaki kötü kokuyu giderir ve güzel bir koku bırakır, tükürük miktarını arttırır ve bu sayede ağız kuruluğunu önler.

Yorum yapın