Kategoriler
Genel

Farmasi Express Göz Kalemi

Farmasi Express Göz Kalemi’nin dokusu yumuşacık. Bu özelliğini çok sevdim. Uygulama sırasında kolaylık sağlıyor. Kalıcılığı gayet iyi. Rengi yoğun. Tek sürüşte keskin çizgilerle, kusursuz bir uygulama sağlıyor. Eyeliner gibi duruyor.

Farmasi Express Göz Kalemi’nin bir çok rengi mevcut. Siyah, beyaz, koyu kahve, lacivert, gece mavisi. Gece mavisi ve lacivert renklerinin tonu hemen hemen aynı. Metalik renklerde; haki, safir ve zümrüt var. Ayrıca bir adet ışıltılı grisi mevcut. Oftalmolojik olarak test edilmiştir. Göze ve cilde zarar vermez.

Farmasi Express Göz Kalemi 1

Göz makyajında kalem olmazsa olmazlardan denebilir. Kimileri göz kapağına uygularken, kimileri de göz içine kalem çekiyor. Ben göz içine çekilen kalemi nadir kullanırım kendime pek yakıştıramıyorum. Göz kapağına uygulanan kalem gözü daha iri gösterirken, göz içine çekilen daha küçük gösterir. Genelde alt kirpik dibine sürmeyi tercih ediyorum. Bazen bir fırça yardımıyla dağıtıp daha buğulu bakışlar elde ediyorum.

Farmasi Express Göz Kalemi 2

Geçmiş yıllarda sürme olarak kullanılan kalemler, günümüze kadar gelmiştir. Tabiki kalemde başta siyah renk favoridir. Fakat göz renkleri ile uyumlu olan doğal renklerde, bakışlara farklı bir anlam katıyor. Başka hiç bir makyaj malzemesi kullanmayan biri bile sadece kalem uyguladığında gözlerini ön plana çıkarabiliyor.

Göz kalemleri kimine göre günlük makyajın vazgeçilmezlerinden. Hiç makyaj yapmayı sevmeyen biri için kolaylık sağlar. Göz kalemi seçiminde dikkat edilmesi gereken unsur, dermatolojik olarak test edilmiş olmasıdır.