Kategoriler
Makyaj

Farmasi Klasik (Parlak) Kullandığım Oje Renkleri ve Sonuçlar

Farmasi Klasik Oje serisinden 11 numara Plum, erik çiçeği tonlarında bir renk. Orta  renk kategorisinde ve birazda nude tonlara benziyor. Tek kat sürümü rengini vermesi için yeterli.

Farmasi Klasik Oje; açık, orta ve koyu renkler olmak üzere 16 renk seçeneği sunuyor.

Farmasi klasik oje, parlak bitişli bir ojedir. Parlaklığı gayet iyi ve kalıcılığı uzunsürüyor. Öyle ki 7 güne kadar kalıcılık vaadediyor. Kuruması gayet hızlı. Diğereldeki ojelerin sürümü bittiğinde, ilk eldeki ojelenmiş tırnaklar kurumuşoluyor.

Fırça yapısı guzel kolay uygulama sağlıyor. Sürüm aşamasında sağa sola taşma olmuyor.

Koyu ve ortarenlerde tek kat sürümde tam rengini veriyor. Açık renklerde ise renginivermesi için, 2 kat sürüm gerekli. Aksi halde transparan kalıyor. Fakat,transparan halde de gayet şık bir duruşu sergiliyor.

black art no: 16
Black Art No: 16

Black Art No 16

FarmasiKlasik Oje serisinden 16 numara Black Art asil bir siyah renge sahip. Siyahınsanatı tırnaklarda… Her daim modası geçmeyen bir renktir siyah. Hem spor hemde klasik. Tek katta siyah ve parlak tırnaklar.

Scarlet no: 07
Scarlet no: 07

Scarlet No: 07

FarmasiKlasik Oje serisinden 07 numara Scarlet, isminin hakkını veriyor. Kıpkırmızıbir  oje. Sıcak bir renge sahip. Oje debir klasiktir kırmızı. Tek katta rengini veriyor.

Farmasi Oje Lagoon No 14
Lagoon No 14

 

Lagoon  No: 14 

FarmasiKlasik Oje serisinden 14 numara Loogan, mavi – yeşil karışımı bir göl rengi.Petrol yeşiline çok benziyor. Şık bir rengi var. Tek kat sürümde renginiveriyor.

Farmasi Klasik (Parlak) Kullandığım Oje Renkleri ve Sonuçlar 1

Lady Marmalade No: 06

FarmasiKlasik Oje serisinden 06 numara Lady Marmalade; kadınsı, sıcak, marmelat gibibir renge sahip. Hafif kırmızıya dönük hoş bir pembesi var. Tek sürümde rengini veriyor.

Rosy No: 04
Rosy No: 04

Rosy No: 04

FarmasiKlasik Oje serisinden 04 numara Rosy. Isminden de anlaşılacağı üzere gültonlarında bir renk. Pembemsi bir gül kurusu diyebilirim. Tek kat sürümderengini veriyor.

Pink Panter No: 03
Pink Panter No: 03

Pink Panter No: 03

Farmasi Klasik Oje serisinden 03 numara pink Panter, toz pembe beyaz karışımı bir renk.Zarif bir duruşa sahip. Tam bir pembe panter. Iki kat sürümde tam renginiverdi.

Genel Bilgi: Oje Nedir, nelerden üretilir?

Oje, tırnakları ve ayak tırnaklarını süslemek için kullanılan bir boyadır. Güçlü, esnek olması ve ufalanmaya ve soyulmaya karşı dayanıklı olması gerektiğinden, birçok kimyasal madde içerir.

Bazik bir temizleyici oje , butil asetat veya etil asetat içinde çözülmüş nitroselülozdan yapılabilir . Nitroselüloz, asetat çözücü buharlaştıkça parlak bir film oluşturur. Bununla birlikte, çoğu cila, kapsamlı bir içerik listesi içerir.

Solventler, homojen bir ürün elde etmek için diğer bileşenleri bir oje içerisinde karıştırmak için kullanılan sıvılardır. Cilayı uyguladığınızda solventler buharlaşır. Solventin miktarı ve tipi, cilalamanın ne kadar kalın olduğunu ve kurumasının ne kadar süreceğini belirler. Solvent örnekleri arasında etil asetat, butil asetat ve alkol bulunur. Toluen, ksilen ve formalin veya formaldehit, ojelerde yaygın olarak kullanılan, ancak nadiren veya düşük konsantrasyonlarda bulunan toksik kimyasallardır . Genellikle, bir oje içindeki ilk bileşenler çözücülerdir.

Film oluşturucular, bir oje kaplaması üzerine pürüzsüz bir yüzey oluşturan kimyasallardır. En eski film olan eski nitroselülozdur.

Reçineler, filmi tırnak yatağına yapışmasını sağlar. Reçineler oje filmine derinlik, parlaklık ve sertlik katan bileşenlerdir. Oje içerisinde reçine olarak kullanılan bir polimer örneği, tosilamid-formaldehit reçinedir.

Reçineler ve film oluşturucular cila mukavemeti ve parlaklığı verirken, kırılgan bir vernik üretirler. Plastikleştiriciler cilaların esnek kalmasına yardımcı olan ve çatlama veya çatlama olasılığını azaltan kimyasallardır. Bunu polimer zincirlerine bağlayarak ve aralarındaki mesafeyi artırarak yaparlar. Kafur ortak bir plastikleştiricidir.

Pigmentler oje için renk katan kimyasallardır. Tırnak cilasında pigment olarak birçok kimyasal çeşitliliği kullanılabilir. Yaygın pigmentler demir oksitleri ve boya veya vernikte bulacağınız gibi diğer renklendiricileri içerir.

Pırıltılı veya ışıltılı bir etkiye sahip oje, titanyum dioksit veya öğütülmüş mika gibi sedefli mineraller içerebilir. Bazı cilalar, plastik parıltı bitleri veya özel bir etkiye neden olan diğer katkı maddeleri içerebilir. 

Tırnak cilaları, diğer bileşenlerin ayrılmasını önlemek ve cilaların uygulanmasını kolaylaştırmak için stearalkonium hektorit gibi kalınlaştırıcı maddeler içerebilir. Bazı cilalar, cila güneş ışığına veya diğer ultraviyole ışığına maruz kaldığında renk solmasını önlemeye yardımcı olan, benzofenon-1 gibi ultraviyole filtreleri içerir.

Yorum yapın