Kategoriler
Faydalı Bitkiler Gıda Takviyesi

Farmasi Nutriplus NutriCoffee Hindiba Kahve Yorumlarım

Yaklaşık altı aydır Farmasi’nin Hindiba Kahve’si mutfağımdaki kahve seçenekleri arasında yerini aldı. Aile içinde, hem ben, hem eşim kahveyi seviyoruz. Yeni bir kahve türüyle ya da bildiğimiz bir kahvenin farklı bir hazırlanışını duyduğumuzda mutlaka deneriz – bu nedenle birçok kahve türünü denemişliğimiz vardır. Sürekli aynı kahveyi içmiyoruz. Favorimiz Mehmet Efendi Türk Kahvesinin, filtre kahveye benzer bir yöntemle hazırlanarak elde ettiğimiz bir türü, ancak Farmasi Hindiba da, hem kolay hazırlanması, hem sağlıklı özelliklere sahip olması, hem de lezzeti ile her gün olmasa da iki günde bir tükettiğimiz bir sıcak içecek.

Farmasi Hindiba Kahve’nin İçeriğinde Neler Var?

Farmasi Nutriplus NutriCoffe (Hindiba Kahve )’nin içerisinde, %60 çözünebilir Hindiba ve %40 çözünebilir kahve bulunmaktadır. Eser miktarda soya, gluten ve süt ürünü içermektedir.

Hindiba Nedir?

Hindiba, yabani olarak yetişen ve 1 meteye kadar yükselebilen otsu bir bitkidir. Papatyagiller familyasındandır. Haziran eylül ayları arasında çiçek açar. Sebze olarakta kullanılan Hindiba, kökleri toz haline getirilmesi ile kahve yapımında kullanılır. Hindiba kökü üzerende yapılan araştırmalar, kanserli hücreleri yok ettiği  sonucunu vermiştir.

Hindiba’nın sağlığa bir çok faydası vardır. İçerisinde; magnezyum, çinko, kalsiyum, demir, potasyum, folik asit gibi mineraller bulunur. Ayrıca içerisinde A, B6, C, E ve K vitaminleri vardır. Deri hastalıkları; kaşıntı, egzama ve temrelere iyi gelir. Mide sıvısını düzenler ve birikmiş zararlı maddeleri temizler. Karaciğer hastalıkları ve kronikleşmiş karaciğer iltihaplanmasına iyi gelir. Safra kesesi hastalıklarında faydalıdır. Bedene güç, kuvvet verir. İştah açar, idrar söktürür ve müshil etkisi vardır. Kanı temizler ve kalp sağlığını da dolaylı yoldan korumuş olur.

Hindiba, yabani olarak yetişen ve 1 meteye kadar yükselebilen otsu bir bitkidir. Papatyagiller familyasındandır.

“Farmasi Hindiba Kahve” Kolayca Hazırlanır?

Kullanımı, 1-2 çay kaşığı fincana koyulur. Üzerine kaynatılmış ve biraz bekletilmiş sıcak su ilave edilir. Tercihe göre şeker, süt ya da kahve beyazlatıcısı ilave edilebilir (Yapay şeker kullanmasak daha iyi). Eser miktarda soya, gluten ve süt ürünü içermektedir. Bu nedenle alerjen uyarısı verilmiştir!

Hindiba Kahvenin Faydaları

Farmasi Nutriplus NutriCoffee, (Hindiba Kahve) probiyotik kahvedir. Yüksek lif oranına sahiptir. Bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilerin üremesini sağlar. Basur hastalarına çok iyi gelmektedir. Bağırsakların sağlıklı şekilde çalışmasında etkilidir. Mide şişkinliği ve sindirim sorunlarına iyi gelir. Kan şekerini dengeler ve uzun süre tok tutar.

Farmasi Nutriplus NutriCoffee; (Hindiba Kahve) içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde, bağışıklık sistemini güçlendirir ve enerji verir.

Farmasi Nutriplus NutriCoffee (Hindiba Kahve)’nin kafein oranı düşüktür. Bu durumda kafeinden kaynaklı uykusuzluk ve kalp çarpıntısı gibi sorunlara yol açmaz.

Farmasi Nutriplus NutriCoffee (Hindiba Kahve) serbest radikaller ile savaşarak kanserli hücreleri uzaklaştırır.

Güçlü bir antioksidandır. Ödem atmaya yardımcıdır. Antioksidan bir içecek olduğu için, vücudu zararlı maddelerden arındırır ve korur.

Farmasi Nutriplus NutriCoffee (Hindiba Kahve) karaciğeri temizleyerek daha iyi çalışmasını sağlar. Ayrıca vücuttaki zararlı bakterileri ve neden olduğu enfeksiyonları temizler. İdrar ve boğaz yolu enfeksiyonunda etkilidir. Kolesterolü dengeler.

NOT : Çoçukların tüketimine uygun değildir. Hamileler ve emzirenler bir hekime danışmalıdır. İlaç değildir. Hastalıkların tedavisi ve önlenmesinde kullanılamaz!

Yorum yapın