Güney Afrika’da yetişen Rooibos yapraklarından elde edilen bir çaydır. Paket içerisinde %93 Rooibos %6 vanilya aroması var. Vanilya sevenler bu bitki çayına bayılacak. Ben kahve severlerdenim fakat çoğu zaman sağlığa faydalı olduğu için bitki çaylarını tercih ediyorum.

Delicious Rooibos bitki çayı kafein içermiyor. Kafein aşırı tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına yol açan bir madde. Bir çok içecekte kafein var maalesef.

Kalp atışının hızlanması ve çarpıntı, sindirim sistemi rahatsızlıkları, uykusuzluk, dehidrasyon yani aşırı sıvı kaybı, mide ekşimesi, anksiyete, huzursuzluk, spazm, tutarsızlık aşırı kafein alınması durumunda yaşanan sağlık problemleridir.

Farmasi Nutriplus Delicious Rooibos çayının içerisinde; A, B1, B2, B5, B6, B12, C, D ve E vitaminleri bulunur. Ayrıca; magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir, çinko ve sodyum bakımından zengin bir çaydır.

Delicious Rooibos karışık bitki çayının en sevdiğim özelliği enerji vermesi. Ayrıca içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı dirençli olmayı sağlar.

Farmasi Nutriplus Nutritea Delicious Rooibos Karışık Bitki Çayı

Rooibos çayı günlük olarak 1-2 fican içilebilir. Her şeyin fazlası zarar. 1 fincan (200 ml) kaynamış suyun içine bir tutam Rooibos çayı eklenir ve 5- 10 dk demlenmesi için bekletilir. Şekersiz içilmelidir. Tatlandırmak isterseniz doğal bal ekleyebilirsiniz.

Alerjen uyarısı yapmakta fayda var. İz miktarda gluten, soya ve süt ürünü içerebilir.

Nutritea Delicious Rooibos Çayı’nın paketi kilit sistemli olduğu için çok kullanışlı. Ayrıca bir kap içerisine koymaya gerek kalmadan kendi ambalajında kullanılabilir. Her kullanışta ağzını kapatıp, serin ve kuru yerde saklanmalıdır.

Farmasi Nutriplus Nutritea Delicious Rooibos Karışık Bitki Çayı

Rooibos çayının faydaları;

Antioksidan kaynağıdır. Yapılan araştırmalar Rooibos yapraklarının kanserli hücreleri küçülttüğünü göstermektedir.

– Yaşlanmayı geciktirici erkiye sahiptir.

– Ağrı kesici özelliği vardır. Özellikle regl dönemlerindeki ağrılarda etkilidir.

– Yatmadan önce içilirse, uykuya geçişi kolaylaştırır.

Hamileler ve çocukların içmesinde bir sakınca yoktur. Her yaştan herkes içebilir. Ancak yine de bir hekime danışmakta fayda vardır.