Kategoriler
Makyaj

Farmasi Optimal Style Maskara Tavsiyelerim ve Yorumlarım

FarmasiOptimal Style Maskara ile üç etki bir arada. Özel formülü ile dolgun, uzun vekıvrık kirpikler.

FarmasiOptimal Style Maskara, ince çıkıntılara sahip plastik fırçası kıllarısayesinde, kirpikleri tek tek ayırır ve kirpiklerin birbirine yapışmasınıengeller. Bu sayede maskara uygulamasından sonra, kirpik tarağına gerek kalmaz.Kirpiklere ağırlık vermez. Yapısı biraz sıvı, en iyi sonuç için 3-4 defauygulanabilir. Daha çok günlük kullanım için ideal ve doğal bir duruşuvar.  Gün içerisinde tekrar uygulamayamüsaittir.

Farmasi Optimal Style Maskara uzun süre kalıcı ve uygulaması kolaydır. Gün içerisinde akma ve topaklanma yapmaz. Temizlemesi kolaydır. Kirpiklere zarar vermez.

Maskara diğer bir adıyla rimel, göz makyajının olmazsa olmazıdır. Gözleri ortaya çıkarmak, bakışlara derinlik katmak için kullanılır. Böylece gözler daha çekici bir görünüm sergiler.

Ancak bu etkiyi sağlayabilmek için, makaranın nasıl sürüldüğünü bilmek ve doğru şekilde uygulamak gereklidir. Doğru uygulanan bir göz makyajı ile mükemmel sonuçlar elde edilirken, yanlış uygulanan bir göz makyajı kötü sonuçlara sebep olabilir.

Maskara, kirpiklerin dolgun, uzun ve kıvrık görünmesini sağlayan makyaj malzemesidir. Ancak bu etkiyi sağlayabilmek için defalarca  sürülebiliyor. Fakat çok katlı sürüldüğünde, kirpikler üzerinde oluşucan topaklanmalar, hoş olmayan görüntülere sebep oluyor. Bu nedenle maskara abartmadan sürülmelidir. Böylece daha hoş görünümü kirpikler elde edilir.

Makaranın fırçasını sürekli olarak şişeye sokup çıkartmak havayla temas ettiğinde dolayı bozulmasına sabep olabilir.

Kirpiklere maskara uygularken sadece en uçlara sürmek ve gerisini bırakmak kötü bir görünüme neden olur. Maskarayı uygularken, kirpik diplerden başlayarak uca doğru ilerletilmesi gerekir. Böylece çok daha dolgun, güzel görünümlü kirpikler ortaya çıkacaktır.

Farmasi ürünleri dermatolojik olarak test edildiğinden dolayı, cilde zarar vermez.

Dermatolojik test; etik ilkeler doğrultusunda tıbbi araştırmalar için, insan denekler üzerinde yapılır.

Dermatolojik test; gönüllüler üzerinde uygulanan bir kozmetik ürünün, tahriş potansiyelini değerlendirmek için yapılan testtir.

Yorum yapın