Kategoriler
Makyaj

Farmasi True Color Ruj Kullanım ve Tavsiyeler

Hot Cherry ( No:44 )
Farmasi True Color Ruj serisinden 44 numara Hot Cherry, bordo ile vişne arası bir renk. Tek sürümde rengini veriyor. Kiraz gibi dudaklar için mükemmel seçim.

Farmasi True Color Ruj; açık, orta ve koyu tonlar olmak üzere 14 farklı renk seçeneği sunuyor.

Farmasi True Color Ruj Kullanım ve Tavsiyeler 1
Hot Cherry (No:44 )

Farmasi True Color Ruj, yarı mat yapısıyla dudaklarda nemli ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Dudak çizgilerine dolmuyor.

Farmasi True Color Ruj, yoğun renk pigmentleri sayesinde tek katta rengini veriyor. Dudaklarda canlı bir görünüm sağlıyor.

Ruj, makyajın olmassa olmazlarındandır. Öyle ki, rujun tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Batı Avrupa ve Afrika’da bulunan kaya resimlerinde kadınların ruj kullandıkları görülmüştür.

Antik Mısır’da ise, hayvan yağları ve doğal pigmentler karıştırılarak günümüz rujlarının temeli oluşturulmuş. Renk vermeleri için, demir oksit ve kızıl kurşun kullanılmış. Rujların güzel kokması için, çeşitli esanslar kullanılmış.

On sekizinci yüzyıla gelindiğinde ise, sadece kadınlar değil erkekler de ruj sürmekteymiş. Özellikle Fransız yargı sisteminde görev alan erkekler yüzlerini ön plana çıkarmak için ruj sürerlermiş. Bu ruj carmin ve yağı karıştırarak yapılıyormuş.

Ruj bildiğimiz haline 1915 yılında gelmiştir.

Yorum yapın