Kategoriler
Faydalı Bitkiler Kremler

Naturelle Doğal Gül Suyu El Kremi Kullanıyorum, Yorumladım

Naturelle Doğal Gül Suyu El Kremi; cildi nemlendirir ve yumuşatır. Kuru ve çatlak cildi anında besler. Hafif yapılı olduğundan kolay emilir. Ciltte kadifemsi bir his bırakır. Yağlılık hissi vermez. Doğal gül kokusu ellerinizde saatlerce kalır. Cildin neme ihtiyaç duyduğu her an kullanılabilir. Naturelle Doğal Gül Suyu El Kremi, %100 doğal gül suyundan elde edilmiştir.

Gül suyunun insana zindelik veren rahatlatıcı bir kokusu vardır. Isparta’nın dünyaca ünlü pembe güllerinden elde edilmiş gül suyu kullanılmıştır. Isparta gülü, melez bir türdür. Rosa gallica yani kırmızı frenk gülü ve Rosa moschata yani misk gülü türlerinden elde edilmiştir.
Naturelle Doğal Gül Suyu El Kremi
Isparta gülünün Latince adı Rosa Damascena’dır. Isparta gül sektöründe dünyada bir numaradır. Isparta gülünün ruha enerji katan mis kokusu vardır ve kokusu kalıcıdır. Güllerin taç yapraklarında uçucu yağlar, tanen, galik asit, anthosyanin ve bazı diğer maddeler bulunur. Uçucu yağlar ciltte kolayca emilir. Tanenler, proteinlerin bağlanması ve çökelmesini sağlayan acımsı, suda çözünen bitki polifenolleridir. Ayrıca polifenoller bitkilerin renklenmelerini sağlar.

Galik asit, tanenlerin bir parçası olan serbest bir asit türüdür. Galik asit, hücrelere zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getiren kuvvetli bir antioksidandır. Anthosyanin, bitkilerde suda çözünen pigmentlerin en geniş grubudur. Anthosyaninler antioksidan olup bir çok kanser türünde, hücre büyümesini engelleyici etki göstermiştir.

Gül bitkisi bileşiminde; geraniol, rodino, citronel, pektin ve nikotinamid gibi maddeler vardır. Geraniol, gül yağının ana maddelerindendir. Geraniol doğal bir antioksidandır. Özellikle kolon kanserinde kanserli hücrelerin büyümesini durdurduğu kanıtlanmıştır.

Naturelle Doğal Gül Suyu El Kremi’nin içerisinde bulunan % 100 doğal gül suyu; cildin erken yaşlanmasını önler, Ciltteki kızarıklığı geçirir, Cildin canlı ve parlak olmasını sağlar, Düzenli kullanımda cilt lekelerini açarak daha berrak bir görünüm sağlar, kuruluk ve kaşıntıya iyi gelir, cildin ph dengesini korur.

Yorum yapın