Kategoriler
Bakım Temizlik

Farmasi Naturelle Argan Yağı Sabunu Kullanımı ve Etkisi

Farmasi Naturelle Argan Yağı Sabunu, içerisinde bulunan Argan Yağı ile yenileyici bir bakım sunar.

Farmasi Naturelle Argan Yağı Sabunu; saçlar, yüz ve vücut için kullanıma uygundur.

Cildi nemlendirerek kurumasını önler. Aynı zamanda cildin sebum yani nem dengesini düzenler. Cildin ekstra yağlanmasını önler. Cilt tonunu eşitler ve canlı bir görünüm katar. Cilde ışıltılı bir görünüm kazandırır. Argan yağının muhteşem kokusu bütün gün sizinle kalır.

Farmasi Naturelle Argan yağı sabunu, duşta kolayca köpürür ve cildinizi nazikçe temizler. Özellikle kuru ciltler için muhteşem bakım sunar. Kuruluktan kaşınan ciltler için etkilidir. Cildi ölü hücrelerden arındırır ve yeniler. Cilde canlılık katar.

Saçları güçlendirir, parlatır ve yumuşaklık verir.

Saçlara besleyici ve onarıcı bir bakım sunar. Ayrıca saçları güçlendirir, yumuşatır, canlandır ve doğal bir parmaklık sağlar.

Argan, Fas’ta yetişen bir ağaç türüdür. Bu ağacın tohumlarından argan yağı elde edilir. A ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Yüksek oranda antioksidan içerir. Linoleik asitte ihtiva eder.

Linoleik asit eksikliği; kuru cilt, kırılgan saçlar, yaraların iyileşmesinde zorluk, saç dökülmesi gibi bazı durumlara neden olur.

Argan yağı; cildini nemlendirirken, kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Içerisindeki vitaminler cilde bakım yapar.

Argan yağı, cildin yağ dengesini korur. Fazla yağlanma ve gözeneklerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkan sivilce, akne ve siyah noktaların oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda ciltte hasar görmüş hücreleri tedavi etmeye de yardımcı olur.

Argan yağı saçlara sağlık ve güzellik katar. Saçlara doğal bir nem kazandırır ve şekil verilmesini kolaylaştırır. Isıdan hasar görmüş saçları onarmaya yardımcı olur. Saçların uzamasını destekler.
Argan yağı, cilde parlak bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda cildin yumuşak ve canlı olmasını sağlar.
Argan yağı, hamilelik ve ergenlik dönemindeki aşırı esnemenin neden olduğu vücut çatlaklarını önlemede fayda sağlar.
Argan yağı, ayak ve tırnak bakımı içinde etkili bir yağdır.

Argan Yağlı sabun
Farmasi kadın bakım ürünleri, Farmasi Kozmetik

Yorum yapın