2020 sezonunda özellikle salık ve örgü modeller kullanılmaktadır. Özellikle saçların yandan ayrılarak tarandığı, aşağıdan başlayarak örülen model doğallığı ile dikkatleri çekmenizi sağlar. Ensede toplanan örgü modeller çiçekli toka ve taçlarla tamamlanır. Şık topuzlar uzun zamanlardır bayanların vazgeçilmez saç tasarımları arasındaki yerini korumaktadır. Topuzları süsleyen büyük çiçekler ve taçlar bu sezonun vazgeçilmezleri arasındadır.

Açık saç modellerini tercih edenler özellikle bohem ve romantik görüntü elde etmek isteyen kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Abiye Saç Modelleri arasında sırt dekolteli kıyafetlerle kullanılan açık saç modelleri büyük beğeni toplamaktadır. Özellikle dalgalı ve gevşek topuzlar, abartıdan uzak ancak şık tasarımlı saçlar aynı sadelikteki makyajlar ile bütünlük sağlamaktadır. Dalgalı ve saça volüme veren topuzlarda şık gecelerin en çok tercih edilen saç modelleri arasındaki yerlerini korumaktadır. Taş ve zincir detaylı saç aksesuarları ile farklı görünmek sizin elinizdedir.

Kıyafet, saç ve makyaj bir düşünülmelidir. Sade elbiselerde saçta kullanılan aksesuar detayı fark yaratmanızı sağlayacaktır. Muntazam atkuyruğu örgüleri ile elbise modelleri ön planda tutulmaktadır. Kıyafet ile uyum sağlayan saç modelleri orantılı kullanılmalıdır. Dikkati daima istediğiniz yere çekmek sizin elinizdedir. 80’lerin havası ile iri bigudiler kullanılarak yapılan saç modelleri mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlar. Lülelerden faydalanarak yapılan saç tasarımları özellikle straplez modeller ile büyük uyum sağlamaktadır.